ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Приморського райсуду Одеси Іллю Лонського

Вища рада правосуддя частково задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка та тимчасово, до 20 вересня 2023 року, відсторонила суддю Приморського районного суду міста Одеси Іллю Лонського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє ВРП.

10 серпня 2023 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Приморського районного суду міста Одеси Іллі Лонського.

Суддя Ілля Лонський підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 3 статті 369, частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України, а саме у замаху на надання неправомірної вигоди іншій судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману судді Приморського районного суду м. Одеси, за що передбачається покарання на строк від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі досудове розслідування триває. Розгляд клопотання щодо обрання запобіжного заходу судді призначено до розгляду Вищим антикорупційним судом сьогодні, 14 серпня 2023 року.