Деякі слідчі судді дозволяють обшук у приміщеннях, які є робочим місцем адвоката без дотримання порядку, передбаченого ст. 23 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»: Ганна Боряк

Про це повідомила Ганна Боряк, Голова комітету НААУ з захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності газеті Закон і Бізнес.

“Проблема передусім стосується того, що деякі слідчі судді дозволяють обшук у приміщеннях, які є робочим місцем адвоката без дотримання порядку, передбаченого ст.23 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зокрема, в ухвалі не зазначений конкретний перелік речей, які підлягають вилученню, а суд обмежується абстрактним переліком: «усі телефони, комп’ютерна техніка тощо». Це неприпустима форма втручання в адвокатську діяльність, і мені дуже шкода, що мало хто із адвокатів доводить таке недбальство до покарання винних осіб.

І ще одна важлива деталь також зазначена у вказаній статті — проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду за клопотанням конкретних посадових осіб. Проте і колеги, і слідчі судді, і правоохоронці часто не звертають уваги на те, що таке клопотання

підписане неповноважною процесуальною особою. Тому члени комітету, які досконало володіють технікою захисту в кримінальних провадженнях із спеціальним суб’єктом (адвокатом), на прохання колег вступають у справу як захисники або консультують адвокатів, які здійснюють захист колег. У більшості випадків — і під час обшуку”, зазначила Ганна Боряк.