Денису, поспілкувавшись зі мною, кандидатура підійшла – і таким чином я опинилася на цій посаді: історія як Гончарук на самокаті поїхав, а Коломієць залишилась

Заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Валерія Коломієць розповіла про те, як вона опинилась на посаді.

Про це вона повідомила в Інтерв’ю для ресурсу Лойєр.

“Я не знала, куди я піду, що я буду далі робити. Абсолютно. Тобто я просто розуміла, що мені треба почати завершувати усі свої справи, не брати ніяких нових, причому це співпало із тим, що я другий рік вже жила в Києві.

Так вирішила життя почати спочатку. Незрозуміло з якого.

І тут, насправді паралельно якраз відбувалися парламентські вибори. Я якимось чином занурилася взагалі в цю всю діяльність. І вже після завершення цих виборів, почала співпрацювати з одним з заступників керівника офісу президента, як радник. Ну, це буквально був такий дуже маленький перехідний період, як уряд призначили. І просто знаючи якраз, ну тут нема ніякого секрету – це був Олексій Гончарук, і відповідно він знав мене, знав мене з професійного боку, знав мої сильні сторони — те що я якраз з системою безоплатної правової допомоги дуже довго працювала. Інші мої напевно позитивні такі якості.

І, він мене рекомендував Денису саме на посаду заступника. І якраз рекомендував з тим, щоб я займалася у першу чергу розвитком системи безоплатної правової допомоги.

Денису, поспілкувавшись зі мною, ця кандидатура підійшла – і таким чином я опинилася на цій посаді. Причому це було досить смішно, тому що в результаті я займалися, мені здається, усім. Усім просто! Що було там в міністерстві. Ну, це я звичайно перебільшую. Але в мене була завжди купа функцій і до БПД часто руки просто вже не доходили. В мене тільки зараз нарешті з’явився нарешті на цей час. І другий момент — це теж доля, тому що коли призначили міністра юстиції, він прийшов. І одне з перших рішень який у нього було, відповідно до регламенту кабінету міністрів, він звільнив усіх заступників.

І от опиняється він, Ліщина тоді ще був, тому що Ліщині якраз були треба їхати у Європейський суд, і здається все. А комусь треба працювати. І він мені чи написав, чи подзвонив, і сказав: слухай, приходь завтра на роботу тебе щойно призначили, виходь завтра на роботу, бо комусь треба працювати в принципі. І я прийшла його заступником. Тоді одразу оформилася радником на громадських засадах, тому що не може людина з вулиці приходити у міністерство і якісь документи читати. Тобто я одразу оформилася радницею, і фактично з наступного дня після призначення Міністра юстиції, почала на громадських засадах тут працювати. І мене призначили самою першою, якраз у тому числі завдяки тому, що коли от я перегоріла, театрально кажучи, і згортала всі свої справи, в мене не було тієї ситуації, що я мала закривати якісь свої домовленості, справи, ще там щось. У мене буквально кілька таких моментів залишилося. А реально, я мала можливість от прямо прийти і подати документи на спецперевірку”, повідомила історію про свою карколомну кар’єру Валерія Рудольфівна.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Олексій Гончарук був обраний Прем’єр-міністром України, а на позачерговому засіданні Верховної Ради України 4 березня народні депутати звільнили його з посади прем’єр-міністра. Гончарук запам’ятався своєю поведінкою, як то показове пересування на самокаті по приміщенням Кабінету міністрів України та висловами на адресу Президента, як то «Зеленський має дуже примітивне розуміння економічних процесів», а також визнав, що сам він — «профан в економіці».

З 29 серпня 2019 року Міністром юстиції України до теперішнього часу є Денис Малюська, або просто Денис, як його називає підлегла Валерія Рудольфівна.