Державна регуляторна служба України програла суд проти Київради: обмеження на продаж алкоголю законне

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи щодо оскарження заборони Київської міської ради продавати спиртне в нічний час.

Про це повідомляє прес-служба суду.

З відповідним позовом до Київради звернулась Державна регуляторна служба України. Позивач просив суд скасувати рішення Київради від 27 вересня 2018 року №1529/5593, яким було встановлено обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та столових вин у столиці.

Справа розглядалась  за правилами загального позовного провадження. В ході розгляду справи судом не було встановлено порушення Київською міською радою прав  позивача та принципів державної регуляторної політики при прийнятті оскаржуваного акту, що свідчить про недоведеність порушень відповідачем реалізації компетенції у сфері управління.

Суд також визнав необґрунтованими доводи Державної регуляторної служби України щодо того, що оскаржуване рішення негативно впливає на суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на відповідній території, а також на бізнес-клімат у м. Києві в цілому і рівень довіри бізнесу до влади.

Відтак, зважаючи на встановлені обставини справи суд відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправним та скасувати рішення Київської міської ради від 27 вересня 2018 року №1529/5593 «Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві».

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 КАСУ та може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.