Для того, щоб стати прокурором дворічний стаж професійної діяльності у сфері права тепер не потрібен: підписані зміни

Володимир Зеленський тільки через рік після ухвалення підписав проєкт закону №5158 про зміну порядку добору прокурорів в Україні, яким спрощуються вимоги до кандидатів на посаду прокурора.

Відповідно до ухваленого закону спрощуються вимоги до майбутніх прокурорів – тепер для цього не потрібно дворічного стажу професійної діяльності у сфері права. Також зменшено час підготовки майбутніх прокурорів з одного року до двох місяців плюс пів року стажування в прокуратурі.

Також законом передбачено створення в прокуратурі прокурора-стажиста окружної прокуратури, на якого будуть поширені гарантії матеріального та соціального забезпечення, передбаченого для прокурорів.

Згідно із законом, стати прокурором-стажистом зможе громадянин, який має вищу юридичну освіту та вільно володіє державною мовою, також пройде конкурсний відбір. Водночас прокурор-стажист зможе здійснювати процесуальне керівництво лише у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки та нетяжкі злочини. Також його рішення підлягатимуть погодженню із старшим прокурором групи прокурорів, або навіть із керівником органу прокуратури.