До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Національну поліцію та Державне бюро розслідувань

До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Національну поліцію України та Державне бюро розслідувань. Раніше доступ до Порталу отримали Національне агентство з питань запобігання корупції та Національне антикорупційне бюро. Відтепер працівники цих органів зможуть повідомляти на спеціальному ресурсі про ті факти корупції, які їм вдалося зафіксувати.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

НАЗК вітає ініціативність правоохоронних органів, які оперативно приєдналися до каналу повідомлень та закликає до цього інші спеціально уповноважені суб’єкти у сфері запобігання корупції. Національне агентство  надає консультативну та практичну допомогу щодо роботи Порталу.

Протягом 60 днів від запуску Порталу буде підключено міністерства, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом, обласні державні (військові) адміністрації. Протягом 90 робочих днів – Апарат ВРУ, Секретаріат Кабінету Міністрів, Офіс Президента, апарати (секретаріати) РНБО, ЦВК, Рахункової палати, КСУ, державні компанії тощо. Далі – обласні, міські, сільські та селищні ради.

Нагадаємо, 6 вересня 2023 року НАЗК запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, свідками яких вони стали. Спеціальний ресурс забезпечує анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх структурах – інформація викривачів оперативно надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції, а також до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.