До суду надійшов позов щодо невнесення парку “Олександрія” до Державного реєстру нерухомих пам’яток

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано позов до Управління культури Київської обласної державної адміністрації та Міністерства культури та інформаційної політики України. Позивач – заступник керівника Білоцерківської окружної прокуратури в інтересах держави.      

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Серед вимог позову – визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо незабезпечення занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України низки об’єктів культурної спадщини національного значення, розташованих на території Білої Церкви, зокрема, Парк «Олександрія» та паркові споруди XVIII-XIX ст., «Зимовий палац», поч. XIX ст., «Преображенський собор», 1839р., «Миколаївська церква», 1702р. та інші. Суд також просять зобов’язати Управління культури КМДА разом із Міністерством культури та інформаційної політики вжити вичерпних заходів для занесення до Держреєстру нерухомих пам’яток України вищезгадані об’єкти культурної спадщини.

На думку позивача, не включення цих об’єктів до реєстру може призвести до порушення правового режиму їх використання, а як наслідок – їх пошкодження та руйнування.

Наразі суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.