До суду надійшов ще один позов щодо оскарження результатів відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано ще один позов та заяву про його забезпечення до Конкурсної комісії із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. Позивач – Анатолій Яровий,  треті особи – Президент України Володимир Зеленський та Міністерство закордонних справ України.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Серед вимог позову – скасувати рішення Конкурсної комісії, на підставі якого було рекомендовано трьох кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, про що 17 травня 2021 року з’явилось відповідне оголошення на сайті Президента України.

Позивач також  просить суд негайно вжити заходи забезпечення позову, а саме – до вирішення справи по суті заборонити Міністерству закордонних справ України вчиняти будь-які дії щодо направлення до Ради Європи списку кандидатів на посаду судді ЄСПЛ від України.

Наразі суд вирішує питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження у справі.

Нагадаємо, вчора позов та заяву про його забезпечення до Конкурсної комісії із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України було подано Олегом Веремієнком.