Докази, зібрані у кримінальному провадженні, не можна вважати допустимими з огляду на відсутність постанови про доручення дізнавачам повноважень на виконання слідчих дій: суддя ВС Фомін

За останні роки Верховний Суд урегулював питання правозастосування положень щодо допустимості доказів з погляду таких критеріїв, як належний суб’єкт, належне джерело та належна процесуальна форма. Як для досудового слідства, так і для дізнання важливим моментом є прийняття відповідного рішення щодо надання повноважень належному суб’єкту з проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо проступків.

На цьому наголосив суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Сергій Фомін, повідомляє Судова влада.

Суддя звернув увагу на постанову від 3 травня 2022 року у справі № 696/99/21 (провадження № 51-5909км21), в якій ККС ВС зробив висновок про те, що докази, зібрані у кримінальному провадженні, не можна вважати допустимими з огляду на відсутність постанови про доручення дізнавачам повноважень на виконання слідчих дій.

За словами Сергія Фоміна, слід також зважати, що значна кількість кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень, віднесених законодавцем до кримінальних проступків, здійснюється у формі приватного обвинувачення. Досудове розслідування в таких провадженнях може бути розпочате не інакше як за заявою потерпілого. Тому предметом перевірки судів має бути і наявність згаданої заяви як основної підстави визнання законності початку досудового розслідування.