Доцільно виключити з назви комісії з відбору членів ВККС слово “доброчесність”, оскільки в законодавстві відсутнє чітке визначення цього поняття: Оксана Блажівська

Відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є пріоритетом не лише для суддівського корпусу, Вищої ради правосуддя, а й для всього суспільства, адже від цього залежить стабільна робота судів і доступ громадян до правосуддя.

На цьому наголосила член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, на якому обговорювалися поправки до законопроєкту № 3711-д «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» до другого читання.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зауважила Оксана Блажівська, Вища рада правосуддя у консультативному висновку щодо законопроєкту № 3711-д зазначила, що в цілому слід залишити норму, згідно з якою Конкурсна комісія з питань доброчесності є допоміжним органом ВРП для проведення першого етапу конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ та сприяння у підготовці рішень Вищої ради правосуддя з питань призначення на посади членів ВККСУ. На її переконання, ця комісія має відігравати допоміжну роль, виконувати дорадчу функцію. За словами члена ВРП, доцільно виключити з назви комісії слово «доброчесність», оскільки в законодавстві відсутнє чітке визначення цього поняття.