Директор Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи нагадав Данішевській про виконання всіх рішень ЄСПЛ

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська на запрошення Голови Європейського суду з прав людини Роберта Спано перебуває з робочим візитом у місті Страсбург. Візит організовано проєктом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Валентина Данішевська висловила вдячність Раді Європі та особисто Марії Пейчинович-Бурич і Крістосу Джакомопулосу, проєктам РЄ за приділення уваги розбудові судової системи України.

Того ж дня Голова ВС провела робочу зустріч із представниками Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи. Зокрема, у зустрічі взяли участь Генеральний директор Крістос Джакомопулос, директор Директорату з прав людини Крістоф Пуарель, начальник Департаменту з питань впровадження стандартів у сфері прав людини, правосуддя і правового співробітництва Міхаїл Лобов, заступник начальника відділу з питань програм щодо співпраці Ліліт Данегян, координатор проєктів цього відділу Андрій Кавакін і начальник відділу міжнародно-правової взаємодії Верховного Суду Ліна Губар.

Крістос Джакомопулос окреслив сфери організації судової влади та взірцевого добору суддів до Верховного Суду, у яких досягнуто спільного прогресу Ради Європи і України, та схвалив результати судової реформи, яка стартувала ще у 2014 році.

За його словами, Рада Європи покладається на Верховний Суд у питанні застосування практики ЄСПЛ. Також Крістос Джакомопулос нагадав про низку ключових рішень, серед яких «Бурмич та інші проти України». Україна має докласти зусиль для того, аби виконувати всі рішення європейської судової інституції.

«Верховний Суд був, є і буде прихильником усіх позитивних змін, які дозволяють покращити систему організації судової влади. Ми сприймаємо нові підходи до формування органів суддівського врядування. Але якщо процедура формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не викликає особливих зауважень у судової системи, то з оновленим законодавством про Вищу раду правосуддя ситуація дещо складніша», – наголосила Валентина Данішевська. Вона пояснила європейським партнерам, у чому полягають вади оновленого законодавства, та поділилася ймовірними шляхами подолання недоліків.