Етап підрахунку голосів — найбільш уразливе місце виборів в Україні: Голова комітету з виборчого права НААУ Басалаєва

Правовий прогрес, до якого так прагне Україна, може бути реальністю тільки за умови формування правової культури громадян та суспільства в цілому.

Про це заявила Алла Басалаєва, Голова комітету з виборчого права Національної асоціації адвокатів України в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Якщо проаналізувати кількість порушень під час виборів, то можна дійти висновку, що найбільше зловживань відбувається на етапі підрахунку голосів, транспортування бюлетенів, а також повторного підрахунку. Сучасні алгоритми виборчого процесу і підбиття підсумків є застарілими. Вони викликають у громадян недовіру та політичну апатію. Існує тренд до постійного падіння кількості голосуючих від загальної чисельності виборців, а тому легітимність прийнятих рішень стає сумнівною.

Окрім того, нинішня система підбиття підсумків не забезпечує захист від адміністративного тиску, фальсифікацій, несанкціонованих утручань, підробок тощо. Етап підрахунку голосів — найбільш уразливе місце виборів в Україні. Тому кодекс потребує негайного вдосконалення з урахуванням світового досвіду”, – заявила Алла Басалаєва.