Фігуранти справи “Кузні на Рибальському” подадуть позов до ЄСПЛ через політичні переслідування: адвокат Новіков

Підозрювані у справі “Кузні на Рибальському” подадуть позов до Європейського суду з прав людини через політичні переслідування.

Про це заявили адвокати Ілля Новіков і Грегорі Туан діт Дюдон під час брифінгу.

Адвокат Ілля Новіков повідомив, що, за інформацією захисників, підозрювані перебувають під вартою протягом майже місяця, і за цей час не здійснено відповідних слідчих дій.

“За весь цей час слідство не проводило ні допиту, ні будь-яких слідчих дій. І я не можу, і мої колеги не можемо сприймати цю ситуацію інакше, як тортури та моральний тиск на заарештованих. З огляду на контекст ситуації, ми розуміємо, що єдиною метою такого тиску може бути спроба змусити їх надати неправдиві свідчення проти Петра Порошенка. Ми розуміємо, що єдиною причиною, чому слідство, яке наполягало на арешті, зараз не поспішає провести ці допити, це те, що вони не піддалися цьому тиску”, – сказав він.

За словами адвоката Грегорі Туан діт Дюдона, затягування розгляду цієї справи призводить до порушення прав людини. “Цей факт прямо порушує багато статей Європейської конвенції прав людини. Це також прямо вказує на напружений політичний контекст на ситуацію, яка склалася для приниження, спаплюження образу попередньої адміністрації та попереднього президента. Всі недоліки пояснюються тим, що президентом тоді був Порошенко”, – сказав він.