Київський апеляційний суд 17 березня закрив провадження у справі нападу на знімальну групу журналістів «Схем» в державному «Укрексімбанку» восени 2021 року у зв’язку зі спливом термінів притягнення до відповідальності колишнього голови держбанку Євгена Мецгера, ексдиректора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та ексначальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
«На підставі статті 49 ККУ звільнити Мецгера Є.В. від кримінальної відповідальності за ч.1 статті 171, ч. 3 статті 171, Тельбізова І.Г. та Осіпова О.Л. кожного від кримінальної відповідальності за ч.1 статті 171, ч. 2 статті 171, ч.1 статті 126 у зв’язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності», – зачитала рішення суддя.
Адвокат Оксана Максименюк каже: «Кримінальне провадження закрили у зв’язку з поданими обвинуваченими клопотаннями, але ми вважаємо, що суд допустив порушення прав журналістів. Справа розглядалась в апеляційному суді більше двох років, що є явно надмірним терміном. Ми неодноразово звертали увагу суду на те, що подані обвинуваченими клопотання про перенесення засідань у зв’язку зі станом здоров’я, призводять до зловживання процесуальними правами, але суд кожного разу задовольняв клопотання і переносив розгляд судових засідань по суті. Так і закінчились строки притягнення до кримінальної відповідальності. Що означає це рішення для обвинувачених? Суд і не встановив вину вказаних осіб, але в той же час суд їх і не виправдав. Водночас, вони звільнені від кримінальної відповідальності».
Адвокати журналістів кажуть, що планують звертатися до Європейського суду з прав людини.
«Скарга до ЄСПЛ буде продовженням нашої сталої лінії захисту журналістів від безкарності за вчинення злочинів про перешкоджання журналістській діяльності. У справі Мецгера не просто не відбулося справедливого покарання за злочин проти журналістів, а навпаки – їх звільнили від покарання. Фактично, повторюється ситуація з більшістю справ проти журналістів. Ми вважаємо, що цей кейс допоможе показати систему, яку державі треба змінити, щоб бути переконливою у своєму прагненні до імплементації норм демократичного суспільства та захисту свободи слова і прав журналістів», – зазначила Оксана Максименюк.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.