Cуд поновив на посаді Тельбізова – учасника нападу на знімальну групу в Укрексімбанку, з компенсацією у 8 млн гривень

Голосіївський районний суд міста Києва поновив на посаді директора департаменту банківської безпеки АТ «Укрексімбанк» Ігоря Тельбізова – учасника нападу на знімальну групу «Схем», якого раніше визнали винним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів. Голосіївський суд також зобов’язав державний банк виплатити Тельбізову компенсацію «за вимушений прогул» і «моральну компенсацію» – загалом у розмірі понад 8 мільйонів гривень.

Таке рішення колегія суддів Голосіївського райсуду на чолі з суддею Жанною Кордюковою ухвалила 27 грудня 2023 року. В самому «Укрексімбанку» заявили, що подаватимуть апеляцію.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Суд визнав незаконним указ про звільнення Ігоря Тельбізова з «Укрексімбанку», посилаючись на те, що це сталось «за вчинення кримінального проступку», що згідно з трудовим законодавством не може бути підставою для таких дій. Суд також звернув увагу, що Тельбізов під час роботи в банку не був ознайомлений з Кодексом поведінки, порушення якого також було однією з підстав його звільнення. Представники АТ «Укрексімбанк» не змогли надати підтверджень зворотньому, йдеться в ухвалі.

На підставі цього суддівська колегія ухвалила рішення поновити Тельбізова на посаді директора з банківської безпеки та стягнути з державного банку середній заробіток за час «вимушеного прогулу» з 12 листопада 2021 року, коли він був звільнений. Це – близько 8 мільйонів гривень із розрахунку по 14 тисяч 460 гривень за робочий день.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.