Галицький районний суд Львова визнав винним колишнього контррозвідника СБУ Говоруху у держзраді: позбавлення волі на 14,5 років

Галицький районний суд Львова визнав винним колишнього контррозвідника Служби безпеки України Сергія Говоруху в державній зраді та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на термін 14,5 року. Підозрюваного затримали у перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну за співпрацю з ворогом.

Про це повідомляє Судовий репортер.

За матеріалами справи, під час служби Сергій Говоруха познайомився з військовослужбовцем Нацгвардії України, який повідомив, що до нього звертаються представники спецслужб росії з пропозицією надавати їм інформацію в оборонній сфері. Говоруха вирішив співпрацювати з російськими спецслужбами. Після цього контррозвідник під час виконання своїх службових обов’язків у Кропивницькому та в Києві систематично збирав таємну, службову та іншу інформацію в оборонній сфері, в тому числі і електронні файли з такою інформацією, яку передавав представникам спецслужб рф, за що систематично одержував від них грошову винагороду. Зокрема, першу винагороду отримав у сумі 17 тис. грн.

Після початку повномасштабної агресії Говоруха продовжував співпрацю з ворогом, зокрема, передав інформацію про місце розташування українських військових літаків та забезпечення їх боєприпасами.

У суді обвинувачений свою вину у вчиненні злочину не визнав, заявив, що обвинувачення щодо нього сфабрикували працівники СБУ у Херсонській області.

Суд визнав Сергія Говоруху винним у державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ) та присудив йому 14,5 року позбавлення волі. Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в апеляційному суді.