Гарант подав у ВРУ невідкладний законопроєкт, статті якого порушують Конституцію

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду після нещодавнього скандального рішення щодо неконституційності окремих положень закону про запобігання корупції та статті 366-1 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляється на сайті парламенту. Документ визначено як невідкладний.

«Я не впевнений, що судді Конституційного Суду самі вирішили зробити те, що вони вчора скоїли. Треба робити швидкі, але адекватні кроки. На законодавчому рівні – я впевнений, що це справедливо, – невідкладно зареєструвати законопроект у Верховній Раді, де передбачається відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні», – заявив Президент під час засідання РНБО.

Відповідно до внесеного законопроєкту “Повноваження складу Конституційного Суду України, діючого на момент прийняття Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20), припиняються з дня набрання чинності цим Законом”.

Нагадаємо, стаття149-1 Конституції України передбачає повноваження судді Конституційного Суду України, які припиняються у разі:

  • 1) закінчення строку його повноважень;
  • 2) досягнення ним сімдесяти років;
  • 3) припинення громадянства України або набуття ним громадянства іншої держави;
  • 4) набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;
  • 5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення ним злочину;
  • 6) смерті судді Конституційного Суду України.Стаття 151-2 Конституції України. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені.