Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги НААУ Оксана Каденко запрошує адвокатів долучитися до роботи

Відбулася робоча зустріч членів Комітету з питань безоплатної правової допомоги НААУ.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Під час обговорення концепції взаємодії НААУ з органами державної влади та іншими суб’єктами з питань функціонування системи БПД членами Ради Комітету були висловлені пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у цій сфері, узагальнення актів НААУ та налагодження зворотного зв’язку з адвокатами, які працюють у сфері надання безоплатної правової допомоги тощо.

Голова Комітету Оксана Каденко наголосила на тому, що саме адвокатура є тим інститутом, який забезпечує надання професійної правничої допомоги, а тому НААУ, яка його представляє, має бути основним учасником процесу прийняття органами влади всіх рішень у цій сфері.

Заступник Голови Комітету Ганна Зосименко нагадала учасникам зібрання про те, що у 2019 році між НААУ та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю. Спільними зусиллями сторін були розроблені та прийняті стандарти надання БПД. Втім, співпраця зупинилася і є потреба її реанімувати.

Член Ради Комітету Іван Ангелін зауважив про наявність значного обсягу змістовних напрацювань НААУ щодо розширення кількості суб’єктів отримання безоплатної правової допомоги, а також про необхідність розробки типового положення про автоматичний розподіл справ між адвокатами в системі БПД, яке, зі свого боку, дозволить уникнути багатьох корупційних ризиків.

Так, за результатами обговорення було визначено першочергові завдання Комітету, серед яких:

  • розроблення пропозицій щодо внесення доповнень до актів НААУ;
  • посилення співробітництва з різноманітними організаціями та установами у сфері діяльності Комітету;
  • активізація законотворчої, наукової, публіцистичної та іншої роботи у сфері БПД.

Для здійснення окресленої діяльності Комітет з питань БПД НААУ запрошує адвокатів, які готові до активної роботи, надсилати свої заявки щодо участі у роботі Комітету на електронну адресу НААУ: info@unba.org.ua.