Голова Конституційного Суду України заявляє про продовження тиску з боку Державного бюро розслідувань

30 жовтня, на офіційному вебсайті ДБР з’явилася інформація з промовистою назвою: «Державна зрада та незаконне відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ – ДБР розслідує кримінальне провадження відносно голови КСУ», у якій в.о Директора ДБР Олексій Сухачов фактично звинуватив Голову КСУ у вчинені діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікуються за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 КК України.

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Після критичних висміювань ЗМІ таких формулювань у текст повідомлення добавлено слово «можливо» вчинив зазначені діяння.

З огляду на викладене, КСУ інформує керівництво Державного бюро розслідувань, що відповідно до статті 62 Конституції України «Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях…».

Конституційний суд України висловлює сподівання, що у подальшому посадові особи ДБР у своїй діяльності керуватимуться виключно нормами Конституції України та чинного законодавства.