Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова виступила на V Міжнародному форумі адвокатів у Берліні

29-30 вересня 2022 року в столиці Німеччини Берліні пройшов V Міжнародний форум адвокатів.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та секретар РАУ Ігор Колесников представили Національну асоціацію адвокатів на цьому заході.

Лідія Ізовітова зробила доповідь на тему «Адвокатура в кризові часи». Під час цієї панелі експерти з США, Північної Африки, Азії та Європи обговорили важливість збереження професійної ролі адвокатів під час політичних змін, національних та міжнародних організацій адвокатів у кризові часи, обмінялися досвідом, кращими практиками та уроками, отриманими, зокрема в Україні.

Під час своєї доповіді Лідія Ізовітова розповіла, що останні 20 років в Україні відбувалися суцільні політичні зміни з різною амплітудою коливань. Проте, навіть в умовах такої політичної нестабільності Національна асоціація адвокатів України вже 10 років діє дуже динамічно і продуктивно, що свідчить про великий прорив у розвитку професії адвокатів. Зокрема, вона відзначила високий рівень діджиталізації в діяльності адвокатури України, як наприклад: ведення публічного Єдиного реєстру адвоката України в електронній формі; Електронний ордер адвоката; Електронний кабінет адвоката, який дає змогу адвокату сплачувати внески, з’єднатися з судом через систему EASYCON та надає адвокату інші сервіси.

Лідія Ізовітова наголосила, що навіть у складні часи російського збройного вторгнення в Україну, яке приносить стільки горя Україні та її громадянам,  адвокатура України продовжує діяти злагоджено і ефективно. Вона розповіла, що одним із головних напрямів діяльності адвокатів в цей період стала експертиза законопроєктів, які надходять з парламенту. Адже дуже важливо під час ухвалення законів про обмеження прав громадян не порушити допустимої межі, не порушити баланс. Важливо, щоб під формулою обмеження прав громадян у період воєнного часу не допустити їх знищення. Лише з 24 лютого цього року (період воєнного стану) адвокатура направила до парламенту 18 експертних висновків до різного роду законопроєктів.

«Користуюся нагодою, хочу звернутися до адвокатів різних країн і сказати слова подяки за підтримку та благодійну допомогу адвокатам України. Усім адвокатам, усім представникам правничих професій, які особисто надали підтримку для нас у ці дуже важкі місяці та продовжують це робити, ми надзвичайно вдячні та завжди пам’ятатимемо шляхетність і щедрість наших друзів у всьому світі. Солідарність професії, яка завжди була притаманна адвокатам, нині вийшла за межі держав, зміцнила нашу віру в місію адвокатури як захисника прав людини та захисника кожного адвоката, якого спіткало лихо в цей сумний для нас «час змін»,- тепло подякувала пані Ізовітова усім присутнім на завершення своєї промови.