Голова ВКДКА Вилков заявив, що розслідування, установлення всіх обставин злочину проти адвоката Грабовського, а також покарання винних є сьогодні ключовим завданням для всієї адвокатури

Те, що в нас кримінальні провадження можуть тривати роками, на жаль, є реаліями професійної діяльності ледь не кожного адвоката. На цю ваду судової практики неодноразово звертав увагу і Європейський суд з прав людини, завалений скаргами на Україну. Тим більше, коли йдеться про так звані резонансні справи, коли політична доцільність, виражена чи то у тиску державних органів, чи в агресивній позиції активістів, домінує над законом, здоровим глуздом і звичайною порядністю в ставленні до процесуальних і часто політичних опонентів.

Про це заявив Сергій Вилков, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в коментарі Закон і Бізнес.

Не секрет, що Ю.Грабовський, як захисник підозрюваних, супроводжував саме таку кримінальну справу, коли сталося викрадення та його вбивство. Чи було це пов’язано з професійною діяльністю адвоката — визначить суд.

Але однозначно справа про його вбивство також потрапила в категорію резонансних. Її розслідування, установлення всіх обставин злочину проти нашого колеги (який, нагадаю, ще обіймав посаду заступника голови ВКДКА), а також покарання винних є сьогодні ключовим завданням для всієї адвокатури.

Логічне завершення справи, про яке ви питаєте, визначається судом, де за 5 років відбулося вже більше двох сотень засідань. На останньому суд учергове продовжив обвинуваченим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тепер — до середини травня. Нині в процесі відбувається допит свідків.

Ми з Ганною Боряк, як представники потерпілої, можемо лише гарантувати, що докладемо максимум зусиль, аби дізнатися, якими є справжні причини злочину, а також прізвища всіх винних в убивстві юриста й доброї людини. Таким Ю.Грабовський був за життя, таким його запам’ятали колеги.