Голова ВС Данішевська: Закон про Вищу раду правосуддя – це закон про те, як розігнати ВРП, як знищити ВРП?

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська взяла участь у робочій зустрічі щодо стану імплементації судової реформи, яка відбулася 30 вересня 2021 року у приміщенні Офісу Президента.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

“На даний момент залишається два важливі питання: ми повинні всі повірити в дійсну ціль цієї реформи. Закон про ВРП – це закон про те, як розігнати ВРП, як знищити ВРП? Чи, можливо, це закон про те, як допомогти судовій владі здійснити рух уперед? Отримати можливості до розвитку? І таким чином забезпечити для людей краще правосуддя.  

Внутрішні суперечності Закону і його невисока якість не дозволяють нам знайти відповідь на це питання саме в Законі. Але подальші дії Верховної Ради, зокрема із залякування суддів, і та риторика, яка супроводжує досить делікатну справу, якраз свідчить про перше. Про те, що метою цього Закону є саме знищення ключового органу судової влади.

Навіщо ви налаштовуєте суддів проти реформи, якщо судді в принципі самі мають бути зацікавлені в ній? Саме судді за цим Законом мають зробити останній акорд у цій реформі. Саме для цього ми повинні досягти порозуміння”, – заявила Валентина Данішевська.