Голова ВС Кравченко повідомив, що прокурорами зареєстровано понад 90 тис воєнних злочинів, а до судів надійшло 1050 кримінальних проваджень

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко проінформував про стан справ у судах щодо винесення вироків російським військовим за воєнні злочини та яку кількість таких кейсів українські суди розглянули, скільки є вироків.

Про це він повідомив в інтерв’ю Укрінформ.

“За даними Офісу Генерального прокурора, зареєстровано понад 90 тисяч воєнних злочинів.

Що стосується розгляду справ, то станом на 29 травня цього року до судів надійшло 1050 кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

З них 15 справ стосовно пропаганди війни. На цей час 13 проваджень суди вже розглянули.

За фактом виправдовування і заперечення збройної агресії РФ проти України надійшло 770 справ. Більше половини – 582 справи суди також уже розглянули.

Дещо менша динаміка – стосовно порушення законів та звичаїв війни. Таких справ надійшло 114, суди розглянули поки що 34 справи.

За фактом планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни надійшло 3 справи. Поки у жодній рішення немає. За фактом найманства є 5 справ, по 3-х є рішення.

Також у судах є по одному нерозглянутому провадженню відносно екоциду і геноциду”, – зазначив Голова Верховного Суду Кравченко.