Голова Вищого антикорупційного суду Михайленко повідомила, що 18% суддів суду є найдосвідченішими

В апараті суду  спостерігається дуже незначна плинність кадрів. Так, у 2022 році вона становила 6,8%, у 2023 році – 9,4%. 

Про це повідомила Віра Михайленко, Голова Вищого антикорупційного суду в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Після 24 лютого 2022 року через військову агресію російської федерації проти України зупинено проведення конкурсів на посади державної служби. Однак вакансії в апараті суду з’являються. Це посади державної і патронатної служби. Інформація щодо наявних вакантних посад публікується та після розгляду отриманих резюме і за результатами  проведених співбесід суд призначає кращих кандидатів. 

У нашому колективі працюють 38 суддів, 27 суддів Вищого антикорупційного суду та  11 суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, 7 –  мають досвід роботи на посаді судді понад двадцять років, це найдосвідченіші колеги. Наразі один суддя відряджений для виконання повноважень члена Вищого кваліфікаційної комісії суддів. Усі судді працюють у ВАКС для реалізації важливої місії здійснення правосуддя, а через нетривалий час роботи суду ми ще не можемо говорити про абсолютне її досягнення. 

За роки нашої роботи відбулися законодавчі зміни, які значно розширили повноваження суду, що, звісно, впливає і на навантаження суддів. Питання подальшого розширення підсудності наразі є актуальним, оскільки передбачено Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки, хоча запропонований варіант реалізації відповідних приписів – передача на розгляд ВАКС всіх протоколів про адміністративні правопорушення, складених НАЗК, – може заблокувати роботу суду.

Враховуючи колегіальний підхід до розгляду  справ у ВАКС, кожна посада судді є цінною. У разі втрати однієї “бойової одиниці” є ризик руйнування персонального складу колегії, що також відобразиться на навантаженні інших колег і на дотриманні процесуальних строків, які в окремих випадках є дуже стислими.