Голові ВРП Усику важко відповісти чому немає клопотання про відсторонення Князєва від здійснення правосуддя

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик повідомив, що до них не надходило клопотання правоохоронних органів щодо відсторонення Князєва від здійснення правосуддя та зазначив, що ВРП не може самостійно ініціювати це питання.

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформ.

“Ні, не надходило. Але ж це не від нас залежить. Члени ВРП не можуть самі ініціювати це питання”, – зазначив Усик.

І додав, що у нього немає часу “за всім цим стежити”.

“Важко відповісти, не можу сказати. У мене навіть немає часу за всім цим стежити.

На час відсторонення від здійснення правосуддя суддя отримує чистий оклад без доплат, допоки суд не встановить його вину. Коли до нас надходить відповідний вирок суду, такі судді підлягають звільненню. А якщо вони перебували у відставці, ми її припиняємо, позбавляючи суддю довічного грошового утримання.

Що ж стосується відсторонення від посади, то це питання належить до повноважень Пленуму Верховного Суду, який оперативно зібрався та вирішив його. Хоч і звучала критика щодо поспішності обрання нового голови ВС, але, на мою думку, такі дії абсолютно правильні.

Це говорить про те, що, не залежно від посад та імені, будь-яка особа може бути притягнута до відповідальності, а її діям буде надана належна оцінка. Своїми діями і Верховний Суд, і Вища рада правосуддя саме це й продемонстрували, і трішки заспокоїли суспільство”, – зазначив Голова Вищої ради правосуддя Усик.