Голову сільради на Сумщині та чотирьох її спільників судитимуть за організацію фіктивної виборчої дільниці

Сумською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно 5 осіб, які у складі організованої групи перешкоджали здійсненню виборчого права (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст.157 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, голова сільської ради, не підтримуючи добровільне приєднання с. Соснівка до Попівської територіальної громади, організувала незаконне проведення місцевих виборів. До своєї протиправної діяльності вона залучила ще чотирьох односельців, серед яких голова та секретар діючої виборчої комісії, які сприяли отриманню необхідної документації, а також голова і секретар фіктивної комісії, які забезпечували роботу фіктивної дільниці.

У зв’язку з цим 25 жовтня 2020 року в с. Соснівка Конотопського району паралельно розпочали роботу дві виборчі дільниці з ідентичними номерами. При цьому одна дільниця була офіційно зареєстрована, а інша – не мала жодних повноважень на місцевих виборах 2020 року. Доки роботу самопроголошеної комісії не припинили співробітники поліції, участь у голосуванні взяло 379 осіб.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Сумській області.