Громадянці, яка обійняла посаду директора школи на тимчасово окупованій території винесено вирок за ч. 3 ст. 111-1 КК

7 серпня 2023 року оголошено вирок у кримінальному провадженні по обвинуваченню громадянки України, яка добровільно зайняла керівну посаду директора «Акимовскойшколы № 27», тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, тобто здійснення пропаганди у закладі освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України,встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою агресором збройної агресії проти України, а також дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти).

Судовий розгляд здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченої.

Судом встановлено, що з травня 2022 року громадянка Ш. свідомо та добровільно прийняла рішення у період дії воєнного стану перейти на бік ворога, тобто на сторону окупаційної влади російської федерації та добровільно погодилась на співпрацю з окупаційною владою російської федерації, прийнявши пропозицію та обійнявши посаду директора «Акимовскойшколы №27», розташованої на тимчасово окупованій території у смт Якимівка Мелітопольського району Запорізької області. Тим самим, використовуючи отримані повноваження Ш. спланувала та організувала освітній процес в очолюваній нею школі у відповідності до вимог законодавства про освіту країни-агресора. Окрім того, своїми умисними діями, Ш. повністю виключила з освітнього процесу вимоги до обов’язкових результатів навчання, визначених державними стандартами та освітніми програмами загальної освіти України. Також обвинувачена добровільно неодноразово брала активну участь у постановочних відеозаписах, фото-звітах для пропагандистських засобів масової інформації окупаційної влади разом з представником окупаційної влади, була присутня на мітингу-ході «Я русский! Мы русские».

Винуватість обвинуваченої визнано судом доведеною на підставі сукупності досліджених судом доказів .

Суд призначив обвинуваченій максимальне покарання, передбачене частиною 3 статті 111-1 КК України, у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також займатися будь-якою діяльністю, пов’язаною з освітнім процесом, строком на п’ятнадцять років. Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з моменту її фактичного затримання. Строк додаткового покарання рахуватиметься з моменту відбуття основного покарання.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.