Група адвокатів планує усунути перепону, яка заважає Михайлу Жернакову приєднатись до лав ЗСУ

Один із борців із корупцією та ухилянтами від мобілізації, як виявилося, ніколи не служив в армії, бо був визнаний «обмежено здатним», зокрема, через… плоскостопість.

Такі дані містить військово-облікова картка Михайла Жернакова — нинішнього голови правління «Фундації DEJURE» та одного із партнерів Віталія Шабуніна у ЦПК, інформує «Закон і Бізнес».

За час після Революції гідності, на момент якої він обіймав посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду, він встиг попрацювати у першому та другому складі Громадської ради доброчесності (від різних ГО) та головним експертом «Реанімаційного пакету реформ».

Натомість до лав Збройних Сил України, як і В.Шабунін, він не потрапив ані у мирний час, ані зараз. Адже в 2002 році після медичного огляду був визнаний комісією обмежено здатним до військової служби за ст.73 «б» Положення про військоволікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міноборони від 4.01.1994 №2 (наразі втратив чинність), а саме у зв’язку з такими хворобами як «плоскостопість та інші деформації стопи та пальців (з помірним порушенням функцій)».

Прикметно, що М. Жернаков у лютому 2012 року був призначений суддею Вінницького ОАС указом саме В.Януковича. Хоча вже на посаді у ГРД нерідко послуговувався штампами на кшталт «судді Майдану» або «судді Януковича», закликаючи до очищення від них судової системи.

За інформацією видання, група адвокатів планує оскаржити висновок ВЛК щодо обмеженої здатності М. Жернакова до військової служби та домогтися скасуванню її висновків про плоскостопість, що заважає його переведенню на фронт.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.