Я не є прихильником того, щоб різати по живому всю екосистему, яка сформувалася: Андрій Смирнов на зустрічі з суддями

Під час наради у Верховному Суді щодо здійснення правосуддя в умовах воєнного стану за участю керівництва Верховного Суду, голів апеляційних судів України, голови Вищого антикорупційного суду заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов заявив суддям, що вони зараз мають всі інструменти для нормальної реформи, як от створену Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів і можливість розширити повноваження Громадської ради доброчесності, щоб сформулювати чіткі правила визначення доброчесності суддів.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

«Верховний Суд. Тут можна багато чого говорити, скажу вам чесно – є багато думок, і у міжнародних партнерів, особливо після скандалу з головою ВС.

Я не є прихильником того, щоб різати по живому всю екосистему, яка сформувалася. Очевидно, є питання національної безпеки, релігії, але піднімати на розгляд ВС у вигляді виключної правової проблеми абсолютно все для того, щоб на виході показати кількість розглянутих справ – це не вихід.

Тому необхідні жорсткі процесуальні фільтри, можливо, повернення до практики роботи Пленуму як фактично нормотворчого органу в системі правосуддя, який відповідав за єдність судової практики.

Має бути вирішено питання з формуванням Великої Палати, має бути передбачено механізм відкликання членів ВП ВС зборами суддів касаційних судів», – додав заступник голови офісу президента.