Заходи безпеки як спосіб обмеження зустрічі адвоката з клієнтом – зловживання правоохоронцями процесуальними правами

Співробітники поліції відмовили захиснику у зустрічі з підозрюваним, оскільки той перебував під заходами безпеки. Втім, після нагадування позиції колег правоохоронців, висловленої під час нещодавнього круглого столу у НААУ, оперативники змінили своє рішення.

27 липня на гарячу лінію Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності зателефонував адвокат і повідомив, що оперативні працівники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України не пропускають його до клієнта, який знаходиться у столичній лікарні.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

На місце подій невідкладно вирушили представники Комітету Олег Юрченко та Денис Чередниченко. Виявилося, що до особи, підозрюваної у вчиненні злочину, було застосовано заходи безпеки. І співробітники органу досудового розслідування на цій підставі не пропускали адвоката до клієнта.

Нагадаємо, саме цій проблемі був присвячений круглий стіл «Застосування заходів безпеки до підозрюваних як метод впливу на них», який нещодавно провела Національна асоціація адвокатів України. Зокрема, обговорювалося те, що постанови про застосування заходів безпеки не носять завдання реального застосування таких заходів. Фактично у такий спосіб сторона обвинувачення намагається ізолювати підозрюваного від захисту та чинити на нього позапроцесуальний вплив. І представники від МВС та Офісу Генпрокурора визнали існування проблеми. Зокрема, прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів Нацполіцією та органами, які ведуть боротьбу з оргзлочинністю ОГП Андрій Літковець оцінив подібні факти як зловживання правоохоронцями своїми процесуальними правами.

Після того, як представники НААУ озвучили цю позицію, працівники Департаменту стратегічних розслідувань змінили своє рішення і допустили адвоката у палату, де перебував клієнт.