Як адвокату звучати переконливо: тренер з риторики Ганна Гавриш

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “ Як адвокату звучати переконливо”, Гавриш Ганна, тренер з риторики, медіаконсультант розповіла що впливає на сприйняття інформації та як відточити техніку мовлення. Розглянула правила для артикуляції та дикції.

Перше що людина сприймає при зустрічі – це картинку, наприклад на скільки впевнено адвокат зайшов до залу.

Друге – це звучання, як володіє людина голосом.

Третє – це зміст. В сприйнятті це дуже важливо. Щоб зміст було сприйнято та було почуто, надзвичайно важливо як це звучить та як це виглядає. При хорошому змісті, але поганій подачі можуть бути ситуації де виступ просто не буде почутим.

Дихання є основою професійного голосу.

Існує 3 види дихання:

  • верхнє
  • середнє
  • нижнє

Професійне дихання – це нижній вдих, який називають “діафрагмальний”. Від того який є видих залежить те яким буде мовлення.

Після професійного дихання важливим є техніка мовлення.

Техніка мовлення складається з кількох частин:

  • дикція
  • артикуляція
  • голосоведення

Часто неякісне мовлення, погана дикція та артикуляція несвідомо сприймається людиною як недбалість та неповага до судді чи клієнта.

Артикуля́ція — робота органів мовлення, спрямована на продукування звуків.

Артикуляційна гімнастика допомагає правильно поставити вимовляння звуків.

Отже, для переконливого мовлення в суді потрібно поставити правильно дихання (діафрагмальне, спокійне, глибоке) та розпрацювати артикуляцію. Дикція буде чіткою та налаштованою лише тоді, коли буде добре поставлена артикуляція. Голос має бути сильний, пробивний та не скутий.