Якщо голос представників судової влади взагалі не матиме жодного значення при ухваленні рішень, то для чого вони в Етичній раді?

Голова Ради суддів України Богдан Моніч висловив сумніви щодо діючої законодавчої конструкції щодо формування Етичної ради для відбору членів у Вищу раду правосуддя та пояснив чому судді не подають свої кандидатури від судової влади.

Про це він повідомив в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Щодо етичної ради, то все ж таки там законодавче регулювання більш жорстке. По суті, передбачено, що існує така теоретична можливість, що голос представників судової влади взагалі не матиме жодного значення при ухваленні рішень. Це, мабуть, і стало основною причиною того, що кандидатів, по суті, було ще менше. Ви бачили, що фактично ті люди, які виявили бажання працювати у складі ЕР, висувалися самостійно. І в когось із них, на перший погляд, навіть не вистачало необхідного стажу, аби обійняти посаду.

Зрештою РСУ, як я думаю, відповіла на всі ті виклики, які стояли перед нею. Разом з тим сподіваюся, що нам усе ж таки вдалося привернути увагу до цих проблемних моментів у законі”, заявив Голова РСУ.