Якщо щось трапиться під час виконання цього неправосудного вироку, це буде на совісті держвлади: адвокат у справі митрополіта Іонафана Чудовський

Вердикт Вінницького міського суду про п’ятирічне ув’язнення митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана ставить під загрозу життя 74-річного архієрея, який має серйозні захворювання.

Про це в інтерв’ю «Першому Козацькому» заявив адвокат у справі владики Ігор Чудовський.

«Суд виніс хворій людині – він має дуже великі порушення здоров’я – фактично смертний вирок, – сказав юрист. – І якщо щось трапиться під час виконання цього неправосудного вироку, це буде на совісті державної влади».

Адвокат зазначив, що засуджений за сфабрикованими звинуваченнями митрополит, «на думку суду, повинен буде “виправитися” у 80 років».

Захисник також нагадав, що сторона звинувачення вважає таке покарання надто м’яким: «Чекаємо на апеляцію від прокурора, тому що, на думку прокуратури, надто мало для хворої людини за такі “злочини” п’яти років позбавлення волі, потрібно просити у суду шість років».

Ігор Чудовський не виключив, що адвокати митрополита Іонафана будуть звертатися до Європейського суду, щоб довести численні факти порушення прав їхнього підзахисного.

Юрист підкреслив, що справа митрополита Іонафана викликала великий резонанс у світі, і «вона стала лакмусовим папіром, який буде відображати, або діє в Україні принцип верховенства права, або нам зарано говорити про справедливість суду, про можливість відстояти свої права» і, навпаки, є підстави заявляти «про свавілля правоохоронних органів та про те, що політична доцільність вища, ніж правосуддя».