Ідеї обмежити незалежність судової влади, аби виправити недоліки в судовій системі, є неприйнятними: Лідія Ізовітова

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на ІХ Міжнародному судово-правому форумі, апелюючи до висловлювань у ЗМІ певних іноземних посадовців, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Нам кажуть, що українські судді занадто незалежні, і це було помилкою, тому треба цю незалежність обмежити. Хто буде обмежувати цю незалежність, хто буде за цим обмеженням спостерігати і чи не буде це тиском на певну гілку влади? Адвокатура ніяк не може з цим погодитися, тому ми започатковуємо серію круглих столів на цю тему. Обмеження незалежності суддів неприйнятне і для суспільства, і для адвокатів», – наголосила Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала суддів бути більш активними учасниками реформування судової системи і виступати єдиним голосом на захист тих змін, які справді вирішують наявні проблеми, в тому числі і кричущий дефіцит фінансування судової системи.

«Я закликаю не відчувати себе завжди об’єктом реформи. Ви маєте бути ініціатором змін, ви маєте голос вирішувати  питання, щоб ті недоліки, які існують, подолати. Я закликаю до співпраці на нашій площадці адвокатури», – сказала Голова НААУ.

Вона нагадала, що указом Президента затверджена Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яка включає напрямки змін і для судової системи, і для адвокатури. При цьому стратегія передбачає більше еволюційний, розвитковий підхід, аніж чергові системні зміни для правосуддя, і її втілення має починатися з аналізу поточного стану судової влади та її актуального порядку денного.

Наразі адвокатура готова до діалогу з парламентом і згодом пропонуватиме зміни до законодавства, які відповідають реальним потребам адвокатури. Зустріч з членом Комісії з правової реформи при Президентові України, народним депутатом Сергієм Іонушасом в Національній асоціації адвокатів України відбулася напередодні.