Єдина підтримка, яку адвокатура очікує від держави на сьогодні і після перемоги – це проведення консультацій з нами щодо будь-яких пропозицій стосовно питань діяльності адвокатури, верховенства права та здійснення правосуддя: Валентин Гвоздій

Валентин Гвоздій, Заступник Голови Національної асоціація адвокатів України в інтерв’ю Advokat Post відповів на запитання щодо незалежності адвокатури.

Адвокатура є невід’ємною частиною правосуддя. У суддів та прокурорів зберігається їхня заробітна платня, соціальна підтримка. Звичайно, адвокатура є незалежним органом, але в умовах війни – Ви відчуваєте підтримку держави? У чому вона проявляється?

Адвокат – самозайнята професія. Ми не можемо очікувати жодної підтримки від держави, оскільки ми не є на її утриманні. Суддям і прокурорам, можливо, і надається допомога, адже вони знаходяться на службі у держави і функціонують за її рахунок. Тому логічно, що вони отримують додаткову підтримку від держави.

Адвокати не можуть мати такої підтримки, оскільки ми не є державними службовцями. Ми є незалежними. Якщо адвокатура буде залежною або матиме якісь привілеї від держави, вона не зможе в критичних ситуаціях незалежно відстоювати інтереси клієнтів. Тільки незалежна адвокатура, якою ми і є, може так діяти. Тому ми відразу зрозуміли, що можемо сподіватися лише на власні сили і допомогу наших колег-адвокатів з усього світу.

Єдина підтримка, яку адвокатура очікує від держави на сьогодні і після перемоги – це проведення консультацій з нами щодо будь-яких пропозицій стосовно питань діяльності адвокатури, верховенства права та здійснення правосуддя.