ЄРАУ буде інтегрований з Електронним судом

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова і голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк підписали меморандум про взаємодію і співпрацю між очолюваними організаціями.

Меморандум спрямований на об’єднання зусиль НААУ і ДСА у напрямку розвитку громадського суспільства, підвищення ефективності функціонування правової галузі і інформаційних технологій, популяризації електронних інформаційних сервісів у галузі правосуддя.

Значною частина домовленостей присвячена питанням інтеграції Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) з підсистемою «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Зокрема передбачена розробка модулів, програм та курсів для адвокатів, які допоможуть їм навчитися працювати з «Електронним судом», також має буде забезпечена взаємодія інформаційних систем НААУ і ДСА з іншими інформаційними системи державних органів, підприємств та установ.

Передбачається, що за допомогою інструментів «Електронного суду» через ЄРАУ можна буде перевірити повноваження адвокатів, для них буде створений окремий функціонал електронного кабінету «Електронного суду». Крім того, через електронний кабінет адвоката в ЄРАУ має бути забезпечений доступ адвокатів до функцій «Електронного суду», доступ до підсистеми отримають і помічники адвокатів.

НААУ і ДСА будуть спільно тестувати підсистему «Електронний суд» і узгоджувати проекти законодавчих та інших нормативних актів, необхідних реалізації завдань укладеного меморандуму.

Крім того, сторони домовилися співпрацювати в питаннях дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності і в напрямі забезпечення безпеки в приміщеннях судів

Передбачається можливість доповнення і уточнення меморандуму через розробку і підписання додаткових угод.