ЄСПЛ відмовив у застосуванні забезпечувальних заходів у справі щодо дітей, які знаходяться у дитячих закладах Криму

Європейський суд з прав людини вирішив відхилити клопотання про застосування забезпечувального заходу у справі В.В.К. та інші проти росії та України – заява № 6719/23.

Про це йдеться у прес-релізі ЄСПЛ.

Це діти, які залишилися без батьківського піклування і перебували у відповідних установах на території Кримського півострова під опікою українського уряду на момент окупації Криму Росією в 2014 році. Тоді дітям було від 1 до 5 років. З того часу представники заявників збирали докази для подання заяви до ЄСПЛ відповідно до Правила 39 Регламенту Суду – забезпечувальні заходи, в якому вони стверджували, що був неминучий ризик того, що заявники можуть бути усиновлені, і що цьому сприяла російська влада.

ЄСПЛ вирішив відмовити у задоволенні клопотання на підставі того, що воно стосувалося подій, які відбуваються і після 16 вересня 2022 року, тобто дати, коли російська федерація перестала бути учасником Конвенції.

ЄСПЛ нагадує, що забезпечувальні заходи згідно з Правилом 39 Регламенту Суду приймаються у зв’язку з провадженням у Суді, не обмежуючи будь-яких подальших рішень щодо прийнятності чи суті справи. Суд задовольняє такі клопотання лише у виняткових випадках, коли в іншому випадку заявники зіткнуться з реальним ризиком незворотної шкоди.