ЄСПЛ заборонив Україні екстрадувати ветерана Ленґа: адвокат Моргун

Європейський суд із прав людини заблокував екстрадицію громадянина США, ветерана війни на Донбасі Крейґа Ленґа щонайменше до 20 квітня. Про це йдеться у витязі з рішення ЄСПЛ, яке Радіо Свобода надали адвокати Ленґа.

Як пояснив один із них Дмитро Моргун, захист ветерана звенувся до ЄСПЛ одразу після того, як суд за результатами касаційного розгляду дозволив екстрадувати Ленґа до Сполучених Штатів. Адвокати просять міжнародну інстанцію заборонити Україні видачу американця.

«Щойно апеляційний суд переглянув своє ж рішення в тому порядку, в якому було 15 березня, ми одразу подали фінальну скаргу про застосування правила (ЄСПЛ – ред.) 39. Правило 39 зобов’язує уряд, у тому числі через МВС, через Уповноваженого з прав людини не порушувати вимогу і не екстрадувати особу», – сказав Моргун.

Він додав, що в період до 20 квітня український уряд та захисники Ленґа повинні надати ЄСПЛ свої позиції з цієї справи.

«З боку уряду мають бути подані до 30 березня відповідні документи та пояснення причин, чому від США Україна не затребувала тих гарантій, про які ми писали неодноразово, пояснити ситуацію, як вони бачать, надати свої пояснення. А після цього, до 14 квітня, нам нададуть можливість за процедурою надати своє бачення, свої відповіді на те, що буде писати уряд. Після чого з 14 квітня по 20 квітня ЄСПЛ переглядатиме ці позиції і буде виносити додаткові рішення», – розповів адвокат.

За його словами, рішення ЄСПЛ може полягати або в повній відмові на скаргу адвокатів, що означатиме розблокування екстрадиції, або у продовженні застосування правила 39 (про проміжні заходи), забороні екстрадиції і подальшому розгляді аплікаційних скарг з наданням висновків.

Гарантії з боку США, яких вимагає сторона захисту, полягають у тому, що Ленґа не засудять до довічного ув’язнення чи смертної кари.