Європейський суд з прав людини не підтримав переміщення Саакашвілі на лікування до Польщі

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив, що Європейський суд з прав людини відмовив Михайлу Саакашвілі у переведенні на лікування до Польщі.

Про це повідомляє Jam News.

За словами адвоката Шоти Тутберідзе, Європейський суд з прав людини ще не ухвалив остаточного рішення у справі Михайла Саакашвілі. На даний момент відповідь щодо переведення Саакашвілі на лікування в Польщу – це лише «тимчасовий захід».

«Це не остаточне рішення ЄСПЛ у справі Саакашвілі, де суд розглядає цю справу через порушення основних прав Саакашвілі по суті. Це процедурне рішення, тобто, прийняте до розгляду позову про застосування тимчасового заходу щодо переміщення Саакашвілі. Тобто сторона захисту на початку процесу випробувала та використала всі, навіть ті невеличкі та теоретичні важелі, можливість яких давала Європейська конвенція з прав людини та правила роботи Суду.

Т.зв. тимчасовий захід був одним із таких механізмів, і з цього процедурного питання Європейський суд не доручив уряду Грузії негайно перевести Саакашвілі до Варшави, принаймні до завершення розгляду скарги… Тільки це процедурна частина, про що сьогодні ми отримали відповідь. Однак, ми неодноразово говорили, що головне в цьому питанні — розгляд скарги по суті, тобто Європейський суд обговорить це питання та розгляне цю скаргу по суті, і, звісно, ​​буде ухвалено остаточне рішення», — сказав Шота Тутберідзе.