Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі щодо окупації Донбасу: Уповноважена у справах ЄСПЛ Сокоренко

Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі «Україна та Нідераладни проти Росії» щодо окупації Донбасу.

Про це повідомила Маргарита Сокоренко, уповноважена у справах ЄСПЛ.

За її словами, суд оголосить рішення 25 січня.

“ЄСПЛ публічно оголосить рішення у так званій справі по Донбасу – першій справі щодо захоплення східної України у 2014 році, коли росія розпочала війну проти України з Криму і Донбасу.

І того ж року відкрився юридичний фронт протистояння агресору на міжнародній арені.Справа «Україна та Нідерланди проти Росії» за заявами №№ 8019/16, 43800/14, 28525/20 стосується адміністративної практики порушень росією прав людини на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей з 2014 року, у тому числі і збиття Малайзійського боїнга рейсу МН‑17 у 2014 році над тимчасово окупованою територією Донецької області.

Мабуть, як посадова особа маю на цю подію реагувати стримано на кшталт – у разі позитивного рішення для України ЄСПЛ перейде до розгляду справи по суті.Але як юрист, що веде цю справу з 2014 року та знаю скільки зусиль було покладено в цю справу, ЯКУ доказову базу Україна подала і які аргументи були у росії у відповідь – можу сказати – ЄСПЛ ПЕРЕЙДЕ ДО РОЗГЛЯДУ ПО СУТІ!

Як це зробив і в іншій міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» в січні 2021 року. І це буде ще один міжнародно-правовий цвях в труну російських загарбників”, зазначає Сокоренко.