Інколи трапляються випадки, коли в судових рішеннях плутають авторські права із суміжними: суддя Львов

29 жовтня 2021 року відбувся V щорічний форум, присвячений питанням інтелектуальної власності (ІР) – IP Ukraine NOW 2021.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Під час заходу експерти зосередили увагу, зокрема, на реформі ІР в дії, питаннях створення ІР-суду, проблемах захисту від недобросовісної конкуренції об’єктів ІР, діяльності Апеляційної палати в системі НОІВ, а також практичних рекомендаціях щодо захисту бізнесу від недобросовісної конкуренції тощо.

На думку спікера, на сьогодні суди загалом забезпечують судовий захист прав у сфері ІР, але багато проблем ще треба вирішити. Серед них Богдан Львов назвав і питання щодо стабільності законодавства, адже інколи трохи поспішні зміни в ньому спричиняють низку судових спорів із не зовсім зрозумілою перспективою, що негативно відображається на захисті прав у сфері ІР, зокрема у сфері авторських та суміжних прав. А часом розгляд спорів суддями, які недостатньо досвідчені у сфері ІР, може зменшувати бажання сторін звертатися до суду за захистом своїх порушених прав через прийняття не дуже кваліфікованих рішень. Існують також певні проблеми з розмежуванням малозначних справ, тобто тих, які внаслідок процесуальних обмежень не потрапляють до касаційної інстанції, а їх розгляд завершується в судах апеляційного рівня. Проте часто судова практика між різними апеляційними округами може відрізнятися, що також є неприпустимим і дуже негативно позначається на стані захисту ІР загалом, адже часто стає причиною відмови правовласника захищати свої права в суді.

«Оскільки малозначні справи можуть потрапити на розгляд касаційної інстанції лише в тому випадку, коли скаржник обґрунтує важливість розгляду його справи саме Верховним Судом, то це потребує додаткових фахових зусиль від особи, яка готує касаційну скаргу. І якщо ми дійсно вбачаємо наявність проблеми, то намагаємося приймати такі справи до розгляду та усувати наявні розбіжності в судовій практиці. Адже інколи трапляються випадки, коли в судових рішеннях плутають авторські права із суміжними. КГС ВС намагається постійно боротися з такими явищами, максимально усувати подібні випадки та навчати суддів», – наголосив Богдан Львов.