Історію адвокатури допоможе дослідити Центральний державний історичний архів України: підписано меморандум

Центральний державний історичний архів України (м.Київ) сприятиме науково-дослідній, археографічній, виставковій та популяризаційній діяльності у сфері дослідження історії адвокатури України та збереженню її архівно-документальної спадщини.

Відповідний меморандум про співробітництво підписали 14 вересня заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та директор ЦДІАК Ярослав Файзулін, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Згідно із документом, основними напрямами співробітництва визначені:

  • розробка пропозицій щодо оптимізації процесу наукових досліджень та публікації джерел з фондів ЦДІАК;
  • підготовка джерелознавчих, архівознавчих, археографічних і загальноісторичних видань та публікацій тощо.
  • обмін досвідом, інформацією, необхідними матеріалами та документами, які мають значення для співпраці;
  • організація та проведення тематичних виставок, круглих столів, конференцій або інших заходів, присвячених обговоренню та висвітленню історичних подій, відомостей з історії адвокатури України, життя та діяльності представників адвокатури.

«Сьогодні ми вживаємо усіх заходів, аби максимально повно дослідити та зберегти для нащадків історію нашої інституції. І підписання меморандуму з Центральним державним історичним архівом України – ще один важливий крок у цьому напрямі, – зауважив В.Гвоздій. – Зі свого боку ми також вживаємо заходів для формування емпіричної бази майбутніх досліджень. Нещодавно ми запустили проект з оцифрування архівів рад адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів, який реалізовуватиметься по всій Україні».

Меморандум не передбачає будь-яких фінансових зобов’язань між сторонами. Конкретні заходи щодо співробітництва, терміни їх реалізації та інші питання визначатимуться у робочому порядку.