Юридичне товариство Канади подало до суду на адвоката, якого було позбавлено права на зайняття адвокатською діяльністю

Поль Гессе нібито незаконно привласнив цільові фонди клієнтів, які планували мігрувати до Канади.

Про це пише CBC News.

Юридичне товариство Манітоби, Канада подає до суду на адвоката, якого позбавили права про зайняття адвокатською діяльністю Поля Гессе, щоб стягнути виплати, зроблені товариством його клієнтам, які втратили гроші після здійснення інвестицій через Гессе.

У позові від 17 листопада, поданому до королівського суду Манітоби, Юридичне товариство намагається стягнути з Гессе платежі на загальну суму понад 2 мільйони доларів від імені 15 клієнтів, які вели з ним бізнес.

“Мета позову – спроба стягнути з пана Гессе кошти, які були виплачені окремим позивачам”, – сказав CBC News адвокат Юридичного товариства Вільям Ґанг.

Клієнти отримували виплати з фонду компенсації Юридичного товариства, яке відшкодовує людям кошти, які зазнали матеріальних збитків від привласнення чи неправомірних дій адвоката щодо їхніх грошей чи майна.

У позові перелічено виплати, здійснені клієнтам Гессе з фонду відшкодування в розмірі від 10 000 до 300 000 доларів США, на загальну суму понад 2,3 мільйона доларів.

“Халатний та скандальний”

«Поведінка відповідача була осудною, халатною, скандальною та кричущою. Таким чином, позивач має право на відшкодування збитків», – йдеться у позові Юридичного товариства.

Ґанг повідомив, що такі виплати, які здійснюються клієнтам Гессе, є відносно рідкісними.

Гессе працював у сфері імміграційного права в Манітобі і був позбавлений права на зайняття адвокатською діяльністю у жовтні 2020 року за дисциплінарний проступок.

Дисциплінарна комісія визнала Гессе винним у порушенні правил адвокатської етики, в результаті якої 27 різних клієнтів втратили близько 6,5 мільйонів доларів, йдеться в рішенні про позбавлення права.

Дисциплінарна комісія виявила, що Гессе радив імміграційним клієнтам інвестувати в компанії, що належать невідомій особі, не розкриваючи тісних особистих стосунків з цією особою. У рішенні говориться, що Гессе примушував клієнтів вкладати інвестиції, які “не відповідали вимогам імміграційних цілей і фактично були фіктивними інвестиціями”, – йдеться у рішенні комісії від вересня 2020 року.

У ньому ж йдеться, що докази свідчать про «сплановану ​​багаторічну схему шахрайства щодо 27 різних клієнтів для власної вигоди та на користь його близького особистого соратника».

У рішенні зазначено, що більшість із 27 клієнтів через дії адвоката були позбавлені права на імміграцію до Канади.

Відповідно до Закону Манітоби про юридичні професії, практикуючі адвокати сплачують щорічні внески до фонду відшкодування. Протягом останнього фінансового року сума, сплачена до фонду кожним практикуючим юристом, становила близько 575 доларів США. Юридичне товариство може на власний розсуд схвалити виплату позивачу за рахунок фонду, йдеться в законі.

У серпні 2020 року один із колишніх клієнтів Гессе ініціював колективний позов проти нього, стверджуючи, що він обманював людей, які сподівалися іммігрувати до Канади. Це один із кількох позовів, які клієнти подали проти нього.

Гессе був партнером вінніпезької фірми Pitblado Law під час вчинення порушення, яке призвело до позбавлення права на адвокатську діяльність. Його трудові відносини там були припинені у 2019 році.