Коли допит свідка слідчим суддею в судовому засіданні не є порушенням права на захист

Обставини справи:за вироком місцевого суду ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3засуджено за ч. 2 ст. 187 КК. За вироком апеляційного суду вирок місцевого суду змінено стосовно ОСОБА_3 в частині призначення покарання. В іншій частині вирок залишений без зміни.

Позиція ККС: судові рішення залишено без зміни.

У касаційних скаргах порушувалося питання про те, що показання свідка, який був допитаний у порядку, передбаченому ст. 225 КПК, за відсутності захисника підозрюваних, порушують право останніх на захист.

Обґрунтування позиції ККС: колегія суддів не погодилася з твердженнями у касаційних скаргах про те, що відсутність захисника під час допиту свідка в порядку ст. 225 КПК порушила право на захист засуджених.

Згідно з матеріалами кримінального провадження свідок ОСОБА_5 був допитаний слідчим суддею в порядку ст.225 КПК. Аудіозапис допиту свідка ОСОБА_5 свідчить про те, що його допит відбувався в присутності підозрюваних ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також потерпілого ОСОБА_4, які мали змогу ставити питання свідку ОСОБА_5. При цьому захисник підозрюваних був відсутній на цьому допиті, однак підозрювані у своїх заявах зазначили про можливість допиту свідка ОСОБА_10 без участі їх захисника.

Відповідно до ст. 52 КПК у вказаному випадку обов’язкова участь захисника не передбачена, а будь-яких об’єктивних даних про те, що після роз’яснення права на захист підозрювані мали бажання залучити захисників або мали в цьому будь-які перешкоди, матеріали кримінального провадження не містять.

Детальніше з текстом постанови ВС від 13.01.2021 у справі No539/379/18 (провадженняNo51-5028км20) можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/94194499