Колишній очільник ГУ Нацполіції у Вінницькій області з Шарієм виконували завдання фсб рф: ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК

Прокурори Вінницької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно українського блогера та колишнього очільника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Їм інкриміновано державну зраду, вчинену за попередньою змовою групою осіб за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України.

Слідством встановлено, що обвинувачені здійснювали підривну діяльність проти України на виконання завдань фсб рф.

З 2018 року колишній правоохоронець, перебуваючи в тимчасово окупованому Криму, співпрацював зі співробітником російської спецслужби. Він надавав куратору інформацію про українських політиків, керівників підприємств паливно-енергетичної галузі, власників інтернет-ресурсів, які могли бути використані про України. Для цього користувався особистими зв’язками та відомостями з попередніх місць роботи.

Інший обвинувачений – керівник забороненої в Україні проросійської політичної партії та власник однойменного Youtube-каналу. Із 2019 року він фактично проживає на території Королівства Іспанія. Звідти організовує піар-акції проросійської спрямованості, створює й поширює політично заангажовані тенденційні сюжети антиукраїнського змісту.

Екскерівник обласної поліції до співпраці з фсб рф залучив проросійського блогера. Той погодився на пропозицію виконувати завдання спецслужби. Спільники створювали політично заангажовані тенденційні сюжети антиукраїнського змісту. Про виконану роботу обвинувачені звітували своєму куратору з фсб рф.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.