Колишнього юриста ДП “Антонов” Ігоря Дехтяренка заарештовано, а сплачені АО “Ілляшев і партнери” кошти перебувають під арештом

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього директора юридичного департаменту державного підприємства «Завод «Антонов» Ігоря Дехтяренка.

Дехтяренка та директорку адвокатського об’єднання «Ілляшев і партнери» Ірину Майорову підозрюють у розтраті понад 18 млн грн заводу «Антонов».

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання в межах договору про надання юридичних послуг мало допомогти ДП «Антонов» стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн. Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оціночна вартість якої становила понад 120 млн грн). У грудні 2018 року будівлю передали ДП «Антонов» як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Натомість тодішній директор з правових питань ДП «Антонов» за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі – майже 10% від оціночної вартості будівлі (переплата у близько 7 млн грн).

Згодом, у травні 2021 року, на виконання законів України та розпорядження Кабінету міністрів нежитлову будівлю передали до сфери управління іншого державного органу. Тоді вона вже коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані власні боргові зобов’язання ДП «Антонов» перед державою. Після того тодішній директор з правових питань ДП «Антонов», перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі. При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП «Антонов» іншій державній установі та до списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою жодного стосунку не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг. У результаті дій підозрюваних держпідприємству завдано понад 18 млн грн збитків.

Сплачені адвокатському об’єднанню кошти перебувають під арештом.

Арешт триватиме до 26 травня, якщо він чи хтось інший не внесе 6,71 млн грн застави. У разі внесення коштів на Дехтяренка покладуть обов’язки, зокрема, здати закордонні паспорти.