Комітет з питань адвокатської етики Національної асоціації адвокатів України очолив Олексій Маловацький

Розпорядженням Голови НААУ, РАУ №130 від 22 вересня 2022 року Головою Комітету з питань адвокатської етики НААУ призначено адвоката Олексія Маловацького.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Олексій Володимирович Маловацький отримав юридичну освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». З 1999 року працював юрисконсультом, директором у приватних юридичних фірмах. 2003 року отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

У 2015 році Олексія Володимировича призначили членом Вищої ради юстиції, де він працював на посаді секретаря секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. Після реорганізації ВРЮ увійшов до складу першої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. Із січня 2020 року по січень 2022 року обіймав посаду заступника Голови Вищої ради правосуддя.

Адвокат, здійснює активну наукову діяльність у сфері права, кандидат юридичних наук. У 2015 році отримав почесне звання “Заслужений юрист України”, а 2016 року був нагороджений орденом «Видатний адвокат України».

Раніше очолював Комітет з питань незалежності правосуддя та судової влади НААУ.

«Етика – це розуміння відмінності між тим, що ви маєте право робити, і тим як вчиняти вірно», – зазначив Голова Комітету з питань адвокатської етики.

За його словами, моральними рисами адвоката має бути об’єктивність, глибока повага до закону та інтересів правосуддя. Відродження професійної моралі та культури – головний рушій для сучасної адвокатури, що є метою органів адвокатського самоврядування.

Діяльність Комітету з питань адвокатської етики НААУ має важливе значення та потребує максимальної актуалізації та активізації у напрямі впровадження, дотримання та удосконалення Правил адвокатської етики.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань адвокатської етики очолював адвокат Андрій Циганков.