Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань гендерної політики призначено Анатолія Тельмана

Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань гендерної політики призначено адвоката, члена РАУ від Чернівецької області Анатолія Тельмана. Тетяна Андріанова, яка очолювала цей комітет, стала заступником голови.

Відповідне розпорядження голови НААУ, РАУ від 01.07.2024 №112 розміщене на сайті Національної асоціація адвокатів України.

Нагадаємо, гендерний комітет був утворений при НААУ в березні 2019 року. До його завдань відносяться, зокрема, сприяння забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя, покращення обізнаності щодо гендерної проблематики та підвищення рівня гендерної чутливості серед адвокатів і майбутніх правників, вивчення проблематики проявів гендерної дискримінації, впровадження іноземного досвіду та найкращих вітчизняних практик для досягнення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у юридичній професії.

Тельман має 21-річний досвід адвокатської діяльності та навички практичного психолога. В ході роботи він неодноразово стикався з гендерною дискримінацією, як в адвокатському середовищі, так і в системі правосуддя. На посаді голови комітету обіцяє зосередити діяльність на вивченні проблематики проявів гендерної дискримінації, аналізі гендерних розбіжностей в адвокатській спільноті.

«З власного досвіду знаю, що далеко не всі адвокати можуть визначитися з асоціаціями поняття гендеру. Більшість відзначає, що стать для клієнта значення не має», – зауважив адвокат.

Він пояснив, що у стереотипному уявленні маскулінності фіксуються «активно-творчі» характеристики, такі як активність, домінантність, упевненість у собі, логічне мислення, здатність до лідерства. Фемінність, навпаки, характеризується як «пасивно-відтворююче начало» і дістає вияв у залежності, піклуванні, тривожності, низькій самооцінці, емоційності. Зазвичай маскулінні характеристики протиставляються фемінним.

«Тому існуючі стереотипи маскулінності-фемінності, які є нормативними уявленнями про соматичні, психічні, поведінкові властивості, притаманні для чоловіків і жінок, мають спростовуватися. Ми народжуємось всі різними, але достойні мати рівні соціальні можливості», – резюмував А.Тельман.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.