Головою Комітету НААУ із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності призначено адвоката, заслуженого юриста України Євгена Солодка

Відповідне розпорядження підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова 18 вересня.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Є.Солодко здобув юридичну освіту в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка. Надання правничої допомоги він розпочав у 1992 році, паралельно займався науковою та викладацькою діяльністю на юридичному факультеті КНУ. З 1999 по 2004 рік очолював аналітично-правовий департамент Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. З 2005 року практикує у кримінальному праві.

Євген є членом Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності з моменту його утворення у 2013 році. З 2019-го – заступник голови.

Нагадаємо, основною метою діяльності комітету є захист професійних та інших прав адвокатів, сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності та необхідних умов для ефективного та якісного виконання адвокатами своїх професійних обов’язків.

Є.Солодко замінив на посаді Володимира Клочкова, який керував цим напрямом діяльності НААУ з 2021 року. За цей час представники комітету з метою захисту прав адвокатів та гарантій діяльності здійснили 254 виїзди на слідчі дії та опрацювали 249 звернень колег про порушення їхніх професійних прав.

«На Комітет покладено чимало завдань, вирішення яких потребує кваліфікованого та оперативного занурення у роботу фахівців, іноді в режимі 24/7. Зрозуміло, що організація цього процесу забирає час та сили, відволікає від адвокатської практики. Тому на прохання Володимира, який сьогодні має значне професійне навантаження із забезпечення захисту у кримінальних справах, ми провели ротацію, – прокоментувала Л.Ізовітова. – Ми вдячні пану Клочкову за його наполегливість, активну позицію, принциповість та відповідальний підхід до роботи. І маємо надію, що Євген Солодко утвердить неформальний девіз комітету: «Захист адвокатів – передусім».