Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує ВРУ прийняти за основу законопроект щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування

Члени Комітету під час засідання, яке відбулося 14 квітня у режимі відеоконференції, розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування (реєстр. №5246).

Про це повідомляє пресс-служба Верховної Ради України.

Проект Закону доповів Міністр юстиції Денис Малюська. Він зазначив, що це «сучасний законопроект, спрямований на запровадження у кримінальному процесі інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, яка вирішить одразу кілька завдань у кримінальному процесі».

За його словами, «з одного боку, це прибере спори між захистом і обвинуваченням щодо звертання до суду з різними матеріалами, коли щось зникає, або щось додається, з чим учасники не ознайомлювалися. З другого боку, ознайомлення з справами зробить значно швидшим і зручнішим, оскільки матеріали в електронному вигляді можна буде просто відвантажити на електронний носій і знайомитися з ними у зручний для себе час і спосіб. Запровадження такої системи також прибере значний масив спорів щодо того, у кого знаходяться матеріали кримінального провадження і хто, власне, повинен таке провадження здійснювати в досудовому розслідуванні. Це також зніме величезну тяганину з передачею справ від одного органу до іншого».

Законопроектом передбачається доповнити Кримінальний процесуальний кодекс України положеннями, якими пропонується закріпити правові основи використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування в діяльності учасників кримінального провадження.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5246 за основу та в цілому. Рішення підтримав 21 член Комітету.